Një aksident automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Qafë Mali-Bajram Curri, ku një automjet ka rënë në lumin e Arstit.

Burimet nga vendngjarja bëjnë me dije se si pasojë e aksidentit dy persona kanë mbetur të plagosur dhe janë dërguar me emergjencë në spitalin e Pukës.

Ndërkohë, ende nuk dihen shkaqet e aksidentit apo gjendja shëndetësore e të plagosurve.