Sigurimi i Elland Road u detyrua të largonte një ndërhyrës që u përball me bosin e Newcastle, Eddie Howe gjatë përplasjes me Leeds United.

Kamerat e BT Sport kapën momentin kur një pjesëtar i turmës së kapacitetit u ngjit në vijën e kontaktit dhe në zonën teknike të shefit vizitor. Pika e ndezjes ndodhi në fazat e mbylljes së një barazimi emocionues 2-2 për të nisur fundjavën e Premier League.
Newcastle po priste të bënte një goditje dënimi të rrezikshme në buzë të zonës pasi Junior Firpo u përjashtua për një të verdhë të dytë. Kieran Trippier qëndroi mbi goditjen e lirë, përpara se turma e zjarrtë të vinte re shqetësimin në vijën e goditjes.

Howe u duk se u shty nga individi, përpara se stjuardët ta shoqëronin atë jashtë fushës dhe poshtë tunelit në Elland Road.
Ishte një përfundim dramatik i një ndeshjeje të mbushur me incidente, e cila pa Leeds të marrë epërsinë pas vetëm shtatë minutash.

Sam Allardyce u tha akuzave të tij të reja se një fitore ishte e domosdoshme në betejën e tyre kundër rënies dhe mesazhi i tij pati një ndikim të menjëhershëm me Luke Ayling që i vendosi ata përpara.

Previous articleE trishtë, 21-vjeçarja humb jetën pasi u mbyt nga ushqimi
Next articleTha se është më e sigurt në Serbi sesa me shqiptarë, Nita reagon ashpër ndaj Zhakut