Dega e LSi-së në Elbasan nëpërmjet një postimi në rrjetin e saj social “Facebook” akuzon hapur Kryetarin e Bashkisë Elbasan z. Llatja për skandalin e madh që po bëhet me historinë e qytetit.

Shkrimi i plotë

Levizja Socialiste per integrim Elbasan denoncon skandalin me te madh qe po i behet historise se nje qyteti nga kryetari i bashkise Z. Gledian Llatja.
Sot historia jone po shkon ne incenerator me nje shpejtesi marramendese .
Sot po i mbyllet goja punonjesve dhe specialisteve te bashkise ,arkeologeve dhe historianeve.
Po shantazhohen me vendin e punes nga Taulant Balla.
I bejme thirrje prokurorise te nise hetimet menjehere.
Askush nuk mund te shfarose historine e Elbasanit e aq me teper sot ne nje dite si 11 Nentori qe shenon dhe diten e Çlirimit te ketij qyteti.

Previous articleDrejtoria vendore e Elbasanit bën lajmërimin/ Ja si do të levizet pas masave të marra
Next articleCovid19/ Elbasan,35 raste të reja dhe 2 humbje jete