Kreu i AAK, Ramush Haradinaj, është takuar sot  me kryeministrin Edi Rama. Lajmin e bëri të ditur vetë Haradinaj, teksa postoi foto të takimit me Ramën. Sic shkruan në Facebook Haradinaj, ata diskutuan për zhvillimet e Kosovës, Shqipërisë dhe rajonit. Ndër të tjëra  Hradinaj i kërkoi Ramës ndihmë në përshpëjtimin e integrimit të Kosovës.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FRamushHaradinajOfficial%2Fposts%2Fpfbid0HzyEQpBS2ucB4fY5uTxmPbYGUsxeMhaSZ3YeEveKpgZnnuAASYtQpeDKo1py9XdWl&show_text=true&width=500