Policia e Korçës ka dhënë detaje lidhur me ngjarjen e rëndë të raportuar në lagjen numër 10. Sipas policisë në person ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri drejt një 40 vjeçari banues në Korçë.

Si pasojë e plagëve të marra, 40-vjeçari nuk ka arritur t’i mbijetojë dhe ka ndërruar jetë rrugës për në spital.

Ndërsa theksohet se autori i dyshuar i krimit pasi ka qëlluar me armë zjarri ndaj  40-vjeçarit, dyshohet se ka vrarë veten me armën e krimit.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ku kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës armën e krimit, gëzhojat. Gjithashtu janë administruar dhe po këqyren pamjet filmike nga kamerat e sigurisë.

Për këtë rast është krijuar një grup i posaçëm hetimor i cili po punon për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes, si dhe për identifikimin e autorit të ngjarjes.

/abcnews.al/