Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në Asamblenë e PS-së ka njoftuar ndryshimet në qeveri.

Ervin Mete-Ministër i Financave dhe Ekonomisë

Igli Hasani- Ministër i Jashtëm

Ogerta Manastirliu – Ministre Arsimit

Anila Denaj-Ministre e Bujqësisë

Albana Kocciu – Ministre e Shëndetësisë

Delina Ibrahimaj- Ministre për sipërmarrjen

Ministër Shteti për Pushtetin vendor Arbjan Mazniku, largohet Milva Ikonomi

Previous articleKongres i Jashtëzakonshëm në fillim të tetorit, Rama prezanton Sekretariatin
Next articleOperacioni ‘Metamorfoza’, arrestohet në Francë Behar Bajri