Raketat me precizion të lartë të Rusisë shkatërruan armë dhe pajisje në një stacion hekurudhor pranë qytetit Soledar, sipas një deklarate të ministrisë ruse të Mbrojtjes të raportuar nga Reuters.

Moska tha se furnizimet ishin dërguar për forcat ukrainase nga Shtetet e Bashkuara dhe vendet perëndimore të paspecifikuara, raporton Reuters.

Rusia sot ka vënë në shënjestër gjithashtu edhe portin e Detit të Zi, Odesa./tvklan