Qyteti i Rrëshenit u trondit paraditen e kësaj të marte nga vrasja e 62 vjeçarit Martin Bardhi. Ai u ekzekutua me armë zjarri pranë spitalit të qytetit. Martin Bardhi është një emër i njohur për policinë pasi në muajin mars të këtij viti, ai së bashku me të birin Enrik Bardhi kanë tentuar të vrasin nipin e Kastriot Reçit.

Ngjarja ndodhi pas një përplasje fizike mes Saimir Reçit dhe Enrik Bardhit që sipas policisë nisi për një parakalim dhe më pas ky i fundit shkoi në shtëpi, mori një automatik dhe së bashku me të atin qëlluan në drejtim të mjetit të tij.

vijon..

Previous articleKryeministri Rama do të niset sot drejt Italisë për t’u takuar me Melonin
Next articleVrasja e 62 vjeçarit në Rrëshen, RENEA dhe FNSH ‘blindojnë’ zonën