Një sasi lënde narkotike është sekuestruar nga policia në aksin Korçë-Voskop.

Droga po transportohej me automjet. Burimet thonë se janë sekuestruar 10 kg kanabis.

Drejtuesi i mjetit dhe një pasagjer janë ndaluar nga policia.