Një 20-vjeçar është arrestuar në fshatin Zall Reç të Dibrës. Policia ka parandaluar përshkallëzimin e një konflikti në familje, pasi i riu kishte ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëjetueses.

Ky shtetas, për motive të dobëta ishte konfliktuar dhe kishte dhunuar fizikisht bashkëjetuesen e tij.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Dibër, për veprime të mëtejshme./abcnews.al