Ndeshja kryesore e kësaj së dielës është padyshim ajo mes Kukësit dhe Partizanit.

Dy skuadra që prej vitesh duelojnë për titullin, por për momentin në këtë sezon, Partizani ndodhet në vendin e dytë në për të mbërritur tek kryesuesja, Vllaznia.

Të kuqtë nuk njohin humbje që nga 30 dhjetori i vitit të shkuar ndaj Lacit, gjithësesi, përball Kukësit mbetet një ndeshje e një shkalle vështirësie tjetër.

Ndërkohë Verilindorët për momentin janë ende në ndjekje të vendit të dytë me të cilin e ndajnë 5 pikë, ndërkohëqë shkodranët për ta janë ende shumë larg. Fitorja e fundit përball Tiranës veç anës sportive i ka dhënë edhe moral.

Ndërkaq kryesuesit e Vllaznisë do të udhëtojnë drejt Korcës ku i pret Skëndërbeu, një ekip që për nga objektivat skuadrës së Bërdaric i del si deytrim vetëm fitorja.

Tomas Bërdaric / trajner i Vllaznisë: “Kemi punuar gjatë gjithë javës me përkushtim për ndeshjen me Skënderbeun. Duhet të fokusohemi te fusha pasi do të kemi disa ndryshime në formacion. Lojtarët që do të zbresin në fushë do të kenë mundësinë të japin maksimumin. Shpresoj që bora të jetë e larguar nga fusha, na kanë premtuar këtë edhe nga Federata. Shpresoj që të jetë ashtu. Në Superiore nuk ka ekipe të lehta dhe të vështira, duhet të japim maksimumin në çdo ndeshje”.

Top Channel

Previous articleVijon puna për pastrimin e borës në rrugë/ Pamje fantastike nga Valbona
Next articleSërish rritje rastesh me COVID/ 1153 të infektuar dhe 17 humbje jetë në 24 orët e fundit