Zbardhen emrat e deputetëve demokratë që Gazment Bardhi ka rikthyer në grupin parlamentar të PD-së.
Bëhet fjalë për 11 deputetë demokratë, të cilët u përjashtuan me vendim të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha.

Kujtojmë se vendimi i Bashës ishte marrë në fillim të 2022 dhe është reflektuar edhe në qershor të 2023.

DEPUTETET E PERJASHTUAR NGA BASHA QE RIKTHEHEN
1.Greta Bardeli;
2.Ina Zhupa;
3 Isuf Çela;
4.Asllan Dogjani;
5.Bujar Leskaj;
6.Edi Paloka;
7.Kastriot Piroli;
8.Lindita Metaliaj;
9.Ludovik Hasanaj;
10.Sorina Koti;
11.Tomorr Alizoti.
(BalkanWeb)