Dy të rinj janë arrestuar dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim, pasi kanë kundërshtuar kontrollin e punonjësve të Policisë së Tiranës.

Gjatë kontrollit në mjetin ku udhëtonin të rinjtë u gjetën një sasi e konsiderueshme parash në euro dhe në lekë, sende që përdoren për prerjen e lëndës narkotike, 1 portofol me stemën e policisë dhe 4 aparate celular, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin.

Njoftimi i plotë i Policisë: 

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 4 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve A. D., 29 vjeç dhe A. T., 29 vjeç, si dhe u shpallën në kërkim shtetasit M. H. dhe B. K., pasi në rrugën ”Marie Logoreci”, kanë kundërshtuar me dhunë punonjësit e Policisë.

Gjatë kontrollit në mjetin me të cilin qarkullonin këta shtetas u gjetën një sasi e konsiderueshme parash në euro dhe në lekë, sende që përdoren për prerjen e lëndës narkotike, 1 portofol me stemën e policisë dhe 4 aparate celular, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

(E.K/Faxweb.al)

Previous articleEkzekutuan pa mëshirë Shkëlzen Kastratin, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim, ku dyshohet se fshihen
Next articleUrdhër mbrojtjeje nga nusja/ Pas divorcit të djalit, dy të moshuar enden dyerve të gjykatës