Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në aksin Kardhiq-Delvinë.

Një automjet ka dalë nga rruga dhe ka rënë në humnerë dhe ka shpërthyer në flakë, ku sipas informacioneve paraprake nuk dihet nëse ka të vdekur apo të plagosur.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën Kardhiq – Delvinë, rreth 200 metër në dalje të tunelit të Skërficës në krahun e Gjirokastrës.