Një aksident tragjik ka ndodhur në rajonit e Gaziantep në juglindje të Turqisë. Sipas informacioneve fillestare, nga përplasja e një autobusi me një betoniere, 8 persona kanë humbur jetën dhe 11 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Dy prej të plagosurve janë në gjendje të rëndë.

Ndërkohë, policia ka nisur hetimet për shkakun e ngjarjen tragjike.