Është zbardhur dëshmia e Emiliano Ninës, i arrestuar gjatë ditës së djeshme, pasi shkaktoi aksidentin e pazakonte ku makina tip “BMW” që drejtonte përfundoi të diga e Liqenit.

Në dëshminë e tij, Nina ka thënë se ka qenë duke ecur me 180km/h. Po ashtu 28-vjeçari ka treguar se kishte kobsumuar tullumbace me oksid azot.

Nina u arrestua ditën e djeshme në afërsi të banesës së tij, teksa ishte shpallur në kërkim që prej muajit gusht. Policia sqaron se Nina ka qenë në kërkim edhe për dhunë në familje dhe është dënuar 8 muaj për këtë vepër penale.

Kujtojmë se protagonistë në aksidentin e pazakontë të ndodhur te Liqeni mëngjesin e 22 Gushtit, nuk ishte një person, por 3. Si drejtues të makinës tip BMW X6 që ngjiti skarpatën e digës së liqenit me shpejtësi skëterr, policia identifikoi Emiljano Ninën, 2