Një aksident i rëndë automobilistik i ka marrë jetën një emigranti shqiptar në Itali.

Aksidenti fatal ka ndodhur në orët e para të mëngjesit sot rreth orës 01:30 në Besozzo.

Viktima është 21-vjeçari Xhemal Letija.

Sipas medieve italiane i riu ka humbur drejtimin e mjetit, e për pasojë makina e ka dalë nga rruga dhe është përplasur në një mur./abcnews.al/