Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan

•Komisariati i Policisë Elbasan arrestoi në flagrancë shtetasit:

-M. K., 24 vjeçe, sepse u kap në flagrancë pasi kishte vjedhur një shumë parsh dhe disa bizhuteri, në një banesë. Shuma e parave dhe bizhuteritë u sekuestruan në cilësinë e provës materiale;

-A. B., 56 vjeç, pasi ka dalë nga banesa, në kundërshtim me vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, e cila i kishte caktuar masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

•Sektori i Qarkullimit Rrugor:

-referoi materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit Q. L., 46 vjeç dhe S. D., 45 vjeç, banues në Elbasan, pasi pasditen e djeshme në unazën e qytetit, automjeti që drejtohej nga shtetasi Q. L. është përplasur me biçikletën me drejtues shtetasin S. D., i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

•Komisariati i Policisë Elbasan referoi materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit:

-K. Z., 32 vjeç, banues në Elbasan, pasi ka tentuar të vjedhë disa materiale prej hekuri, në banesën e një 77-vjeçari;

-Q. B., 38 vjeç, dhe A. Sh., 53 vjeç, pasi gjatë një konflikti për motive të dobëta kanë goditur me grushte dhe sende të forta njëri-tjetrin;

-S. R., 30 vjeçe dhe N. K., 33 vjeçe, pasi gjatë një konflikti për motive të dobëta kanë goditur me grushte njera-tjetrën.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme./