Në Këshillin e Lartë të Prokurorisë po zhvillohet një takim mes krerëv më të lartë të institucionev ligjzbatues.

Kjo vjen pas dëshmisë së të penduarit të drejtësisë, Artan Tafani, se grupi i Laert Haxhisë do të vriste dy prokurore dhe një avokat.

Në takim marrin pjesë kreu i SPAK, Altin Dumani, ministri i Brendshëm, Taulant Balla, kreu i policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku dhe drejtësi i Gardës së Republikës, Gramoz Sako./

Previous articleVijon ende “Tempulli”, arrestohet 43-vjeçari në Tiranë
Next articleFOTO/ Bllokohet në Lushnjë benzi “GLK” i Klea Gjatës, policia i gjen vajzës celularin: Fliste çdo ditë me Laert Haxhiun në burgun grek