Një zjarr ka përfshirë kodrat me pemë frutore në bashkinë e Peqinit. Burime nga vendngjarja bëjnë me dije për Egnatia news se zjarri është I përmasave të mëdha dhe rrezikon shtëpitë dhe bizneset e banorëve. Afërsia me qëndrën e qytetit paraprakisht përllogaritet dëri në 500 m. Pavarësisht së është kërkuar ndihmë për shuarjen e zjarrit dhe zjarrëfikësja ndodhet në vendngjarje  deri më tani situate paraqitet e rrezikshme dhe ende jashtë kontrollit./Egnatia news