Tre persona janë paraqitur me simptoma helmimi në Spitalin Rajonal të Shkodrës.

Sipas informacioneve të para, një grua së bashku me djalin e saj dhe kamarieri i lokalit, dyshohet se janë helmuar nga uji që kanë pirë në një lokal të këtij qyteti.

Shtetasja A. Z., së bashku me djalin e saj, janë dërguar për mjekim më të specializuar, në Tiranë. Dyshohet që në shishen e ujit të ketë patur lëndë djegëse, acid.

Njoftimi i Policisë:

Më datë 28.12.2022, rreth orës 23:30, në Spitalin Rajonal Shkodër, janë paraqitur për të marrë ndihmë mjekësore, shtetasja A. Z., 41 vjeçe dhe djali i saj, shtetasi A. Z., 14 vjeç, banues në Malësi të Madhe, si dhe shtetasi M. M., 30 vjeç (kamarier i lokalit), banues në Shkodër, të cilët dyshohet se janë helmuar nga uji i konsumuar në një lokal, në Shkodër.

Shtetasja A. Z., së bashku me djalin e saj, janë dërguar për mjekim më të specializuar, në Tiranë.

Grupi hetimor, në bashkëpunim me Drejtorinë Rajonale të AKU-së, Shkodër, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, vijon intensivisht punën për sqarimin e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje.

Mendohet që në shishen e ujit te kete patur lende djegese, acid.