Një burrë qëlloi dhe vrau një djalë 12-vjeçar brenda një dyqani 7-Eleven në Florida të Jugut dhe më pas qëlloi veten për vdekje, sipas deputetëve.

Pak para orës 23:15, të enjten, Zyra e Sherifit Broward mori raporte për të shtëna brenda biznesit të vendosur në 800 Stirling Road në Dania Beach.

Kur deputetët mbërritën në vendngjarje, gjetën fëmijën dhe dy burra të plagosur me armë zjarri. Fëmija dhe personi i armatosur u shpallën të vdekur në vendngjarje. Viktima e mbijetuar e të shtënave u dërgua në një spital aty pranë, tha BSO në një njoftim për shtyp.

Sipas BSO, personi i armatosur filloi të qëllonte ndërsa ishte në parkingun 7-Eleven, duke goditur një burrë që ndodhej brenda një automjeti. Hetuesit thanë se personi i armatosur më pas hyri në dyqan dhe qëlloi djalin e ri, përpara se të qëllonte veten.

Deputetët po punojnë për të mësuar motivin e të shtënave.

Identiteti i fëmijës dhe i viktimës së mbijetuar nga të shtënat nuk u bë i ditur, duke cituar Mary’s Law. Emri i sulmuesit nuk u bë i ditur menjëherë.

Previous articlePolonia dënon thirrjet për vrasjen e ambasadorit polak në Moskë
Next articleItali/Një vajzë 16-vjeçare u rrëmbye dhe u përdhunua nga një burrë endacak