Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fushë Kuqe të Kurbinit mesditën e së mërkurës.

Një zetor me drejtues një 60-vjeçar, ku pasagjer ishte dhe një 21-vjeçar,  ka dalë nga rruga dhe ka rënë në kanal.

Dyshohet se si pasojë e mbytjes kanë humbur jetën të dy shtetasit.

Grupi hetimor po punon për sqarimim e rrethanave të aksidentit./abcnews.al