Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot duke tronditur gjithë qytetin e Elbasanit, por jo vetëm. Julian Buzo 35 vjeç ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit.

Ai mori kurim prej disa ditësh në spitalin e Elbasanit, por kur gjendja u rëndua, u nis drejt Tiranës. Me gjithë përpjekjet e mjekëve dhe sakrificës së tij, ai nuk mundi ta mposhtë virusin.

Juliani la pas shumë dhimbje e lot, duke hidhëruar pa masë familjen e tij dhe gjithë të afërmit, miqtë dhe kolegët. Julian Buzo sapo ishte bërë babai i një vajze.

131907798_1761958993981631_6810623899616785827_o-842x1024.jpg

Ai e nisi karrierën e tij në median lokale në Elbasan. Ishte bashkëshorti i gazetares së njohur Odeta Gjevori e cila punon për emisionin “Stop” në TV Klan.

109936444_3466902793320893_8448725078578961151_n_copy.jpg

Prej vitesh Juli punonte si montazhier në Tv Klan. Stafi i newbomb i shpreh ngushëllimet e sinqerta familjes Buzo për këtë humbje të madhe.

80063636_2956693694341808_6947954490066599936_n.jpg
Previous articleMoti i keq, javën tjetër të gjitha shkollat 9-vjeçare dhe gjimnazet mësim online
Next articleRrahu për vdekje foshnjen e saj 6-muajshe, zbardhet dëshmia e 25-vjeçares: E vrava sepse po qante…