Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korçë, në lagjen nr 17.

Mësohet se nënë e bijë, Eleni dhe Ornela Vangjeli, 74 dhe 54 vjeç janë gjetur pajetë në banesë.

Ende nuk dihen shkaqet e kësaj ngjarjeje të rëndë, ndërsa autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë.