Një lajm bombë vjen nga gazetari i njohur Fabrizio Romano.

Përmes një postimi në Twitter, ai bën me dije se Messi do të largohet nga Paris Saint-Germain në fund të sezonit dhe ka më dyshime.

“Në prapaskenë, tashmë kuptohet se babai i Leos, Jorge, ia ka komunikuar vendimin PSG-së tashmë një muaj më parë për shkak të projektit. Kjo ishte pika e fundit e thyerjes”, shkruan gazetari. /G.D abcnews.al/