“Historike/ Top Channel mund Albin Kurtin dhe Edi Ramën!”. Kështu shkruan në postimin e tij në rrjetet sociale i gazetarit të njohur, Bledi Mane.

Po, po! është e vërtetë! Emisioni më i ndjekur dhe më i pëlqyer i shqiptarëve, “Për’Puthen”, ka thyer rekorde!

“Përputhen” ka lenë pas programet e tjera në televizione të ndryshme kombëtare dhe është kthyer në ngjarjen televizive të dekadës së re, dhe vetëm puntata e djeshme, në kohë reale u ndoq nga rreth 110 mijë shikues.

Rekordi i mbrëmshëm është virtual vetëm në youtube duke mos përmendur shikimin direkt nga aparatet televizivë në shtëpitë e shqiptarëve, një tjetër rekord ky.

Rekordin e mëparshëm shqiptar të shikimit në Youtube e mbanin politikanët Albin Kurti dhe Edi Rama në intervistat e tyre respektive për dy televizione të ndryshme në Tiranë e Prishtinë rreth 50 mijë shikime në kohë reale.

Postimi i plotë i gazetarit Bledi Mane:Historike/ TOP CHANNEL MUND ALBIN KURTIN DHE EDI RAMËN!Ndërsa çdo ekran televiziv pretendon se shihet më shumë se tjetri dhe statistikat i mbajnë fshehur e nuk i tregon askush, mbrëmë Top Channel e shfaqi hapur në kanalin e Youtube dhe në kohë reale u ndoq nga rreth 110 mijë shikues. Programi më i ri, më popullor, më i debatueshëm e më i referueshëm “Përputhen” ka kohë që ka lenë pas programet e tjera në televizione të ndryshme kombëtare dhe është kthyer në ngjarjen tekevizive të dekadës së re.Rekordi i mbrëmshëm është virtual vetëm në youtube duke mos përmendur shikimin direkt nga aparatet televizivë në shtëpitë e shqiptarëve, një tjetër rekord ky.Rekordin e mëparshëm shqiptar të shikimit në Youtube e mbanin politikanët Albin Kurti dhe Edi Rama në intervistat e tyre respektive për dy televizione të ndryshme në Tiranë e Prishtinë rreth 50 mijë shikime në kohë reale.Qëndroni përherë me Top Channel: ekrani më i dashur i informimit, iluminimit, argëtimit…

Top Channel

Previous articleKoronavirusi po hyn nga jashtë, Gjermania mbyll pjesërisht kufijtë
Next articleKorçë, arrestohen shtetasit që transportonin emigrantë të paligjshëm