Italia ka regjistruar 13,452 raste të reja me Covid-19 dhe 232 viktima në 24 orët e fundit. Në total numri i të infektuarve në vend shkon në 2,8 milionë, ndërsa bilanci i viktimave është 95,718.

Që në fillim të pandemisë, numri i personave që janë shëruar nga Covid-19 në Itali është 2,324,633. /abcnews.al/