Deputetja e opozitës Rudina Hajdari është prekur nga koronavirusi. Lajmin e bën të ditur vetë deputetja përmes një statusi në llogarinë e saj në “Facebook”. Në postim Hajdari përmend faktin që është mirë dhe po qëndron e izoluar. Ajo u bën thirrje qytetarëve ta marrin seriozisht këtë virus.

MESAZHI I HAJDARIT
Të dashur miq,
Mbas shfaqjes së disa simptomave, jam testuar dhe kam rezultuar pozitive me Covid19.
Fatmirësisht deri tani simptomat janë të lehta dhe të përballueshme, por do më duhet të izolohem për të ruajtur shëndetin e familjarëve, bashkëpunëtorëve dhe mbështetësve.
Nga sot e deri kur rezultatet të ridalin negative, do të punoj nga shtëpia dhe do të mund të takohemi vetëm online.
Do mundohem të përdor sa më shumë teknologjinë për të kompesuar mungesën fizike dhe ta shfrytëzoj këtë kohë për të zhvilluar ide dhe projekte të reja.
Ju lutem shumë merreni seriozisht këtë sëmundje dhe masat mbrojtëse ndaj saj.
Ruajuni për veten dhe familjet tuaja.
Ju uroj shëndet të gjithëve ?

Previous articleBalla,nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në “Facebook” është shprehur entuziast për mbajtjen e edicionit të pestë të Shkollës së Integrimit Europian.
Next articleShpërthen Erjon Murataj- ‘Vetëm truk s’ka reformë’