Një japonez vuri në provë aftësinë e tij të pazakontë dhe rifitoi Rekordin Botëror Guinness për shumicën e kanaçeve të pijeve të vendosura në kokë duke përdorur thithjen e ajrit.

Shunichi Kanno, 31 vjeç, fillimisht theu rekordin në vitin 2009, kur arriti të thithte nëntë kanaçe pijesh në kokën e tij dhe rekordi i tij u thye më vonë nga Jamie “Canhead” Keeton, i cili përsëriti arritjen me 10 kanaçe.

Kanno rimori rekordin duke e rritur në 11 kanaçe.

“Ju bëni një rrudhë në lëkurën tuaj, më pas vendosni një kanaçe atje. Shtyjeni kanaçen fort drejt kokës dhe lehtësoni rrudhat. Kjo redukton presionin e ajrit midis kanaçes dhe lëkurës, dhe kutia duhet të ngjitet si një filxhan thithës”, tha Kanno për Guinness World Records.

Previous articleSPAK përfundon hetimet për dosjen ‘Dumani’, çfarë pritet tani?
Next articleElbasan/Vihen në pranga 2 shtetas, procedohen në gjendje të lirë 4 shtetas, si dhe shpallet në kërkim 1 tjetër, për vepra të ndryshme penale.