Reagimi i ashpër i Sindit pas komentit të Julianit se është “si vaji i Borshit, ekstra i virgjër”, bëri që të dy të pezullohen nga programi.

Ndërsa Mevlani u shpreh se ishte thjesht një kompliment nga ana e Julianit, Sindi nuk arriti të përmbahej dhe u ngrit nga karrigia për të goditur Mevlanin.

Për të gjithë këtë ngjarje, Sindi ka reaguar me anë të një shkrimi në Instagram duke thënë se reagimi i saj ishte i ekzagjeruar, duke pranuar kështu fajin.

“Përshëndetje të gjithë! Po prisja momentin që do kthehem në studio për të pranuar faljen e Julit dhe për t’i kërkuar falje atij dhe produksionit për ekzagjerimin e reagimit tim. Normalisht që pasi kam parë ritransmetimin, e kam vënë re që ai nuk e ka pasur me tendencë të keqe. Mbase të qeshurat që kanë shpërthyer nga të tjerët për batutën e thënë që realisht mua më prek jo për faktin se jam e virgjër që realisht më kanë bërë të reagoj keq.

Në moment e sipër çdokush do të vepronte në një mënyrë të caktuar. Eh, unë jam njeri që nuk i menaxhoj dot nervat dhe normal reagova ashtu si jam pa maska dhe siç kam vepruar gjithmonë. Më vjen keq që një Shqiptari e tërë të më sulet mua pa ditur asgjë në lidhje me mua, me kërcënime, me ofendime, me nxjerrje certifikatash personale familjare e shumë e shumë të tjera, duke e ditur që në fund të ditës ishte thjesht një reagim i momentit në një reality show.

Do të doja t’i kërkoja shumë falje edhe publikut, sepse realisht nuk ka qenë asnjëherë qëllimi im të bëj askënd të ndihet keq e për më tepër të papranuar nga unë. Ju lutem nga zemra gjithë këtë mllef ta shprehni për problemet sociale që kemi ditë pas dite dhe jo për një reagim të një 22-vjeçareje që në fund të ditës ka shumë për të mësuar nga jeta dhe është thjesht pjesë e një reality-show. Unë nesër, pasnesër do ta kem shok Julin dhe juve çfarë ju ngel? Kërcënimi që më keni bërë mua dhe familjes time. Çfarë bëni o njerëz?”- shkruan ajo.

Më parë, reagoi edhe Juliani, i cili u bë pjesë e programit para disa ditësh dhe u prezantua si një shpirt aventurier, që ka shëtitur Shqipërinë në këmbë e ka vizituar shumë vende të botës duke fjetur shpesh edhe në shpella.

“Për mua kaq qe i gjithë diskutimi. Më tha për mamanë, i thashë për vajin. Qeshi, qesha. Aq. The End. Çdo gjë tjetër qe whatever”, shkroi Juli

Top channel