Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur në lidhje me rritjen e rasteve të COVID-19 në vendin tonë , ndërsa ka akuzuar qeverinë për keqmenaxhim të situatës.

Teksa kritikoi masat e marra deri më tani, Berisha shkëmbeu dhe batua në emisionin “Opinion” me kreun e Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj të cilin e ka pasur student.

Ai është pyetur se si ka qenë Brataj si student, ish-kryeministri u përgjigj se ka qenë i mirë, por tashëm është skllav i kryeministrit Edi Rama

Pjesë nga biseda

Fevziu: Barataj ka qenë student i mirë apo jo?

Berisha: I mirë ka qenë po është skllav i Edi Ramës.

Brataj: Jo. profesor, jo

Berisha: I kam thënë me kohë e ka kuptuar ai. E mbaj me mend, por është peng i Edi Ramës, nuk kam çfarë ti bëj.

Fax news

Previous articleParaja jashtë bankave arrin rekordin e 2.8 miliardë eurove në dhjetor, çfarë ndodhi në pandemi
Next articleSHBA-ja sanksione ndaj ushtarëve që organizuan puçin në Mianmar