Babë e bir u arrastuan në Lazarat pasi kishin mbjellur kanabis në oborrin e shtëpisë së tyre.

A.S., 51 vjeç dhe E. S., 28 vjeç u kapën në flagrancë nga dronët e policisë, teksa kujdeseshin për 50 bimët narkotike.

Asgjësohen nëpërmjet djegies, bimë narkotike dhe sekuestrohet një sasi lënde narkotike cannabis sativa që u gjet në banesën e 2 të arrestuarve.

“Si rezultat i administrimit të menjëhershëm të informacioneve të siguruara nga inteligjenca policore, se në një banesë në fshatin Lazarat, kultivoheshin bimë narkotike cannabis sativa, shërbimet e Komisariatit të Policisë Gjirokastër finalizuan operacionin policor të koduar “Kujdesi”, në kuadër të të cilit u vunë në pranga shtetasit A. S., 51 vjeç dhe E. S., 28 vjeç (babai dhe djali), të dy banues në fshatin Lazarat”, thuhet në njoftimin e policisë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

Previous articleE trishtë! Ndërron jetë te Trauma 16-vjeçari që u përplas me “Jet Ski” në plazhin e Llamanit
Next articlePolicia zbardh ngjarjen në Himarë ku u plagosën 2 të miturit: Po bënin manovra me jet ski dhe u përplasën