70-vjeçari, i cili u plagos nga vëllai i tij, mes një sherri për pronën, humbi jetën disa orë pas ngjarjes.

Nazif Musai u dërgua drejt Spitalit të Traumës për të marrë ndihmë të specializuar pasi u godit në kokë, por nuk mundi të mbijetojë.

70-vjeçari u qëllua me armë nga vëllai i tij, Nazis Musaj 77 vjeç, në fshatin Çukas të Lushnjës.

Në dëshminë e dhënë në polici, 77-vjeçari u shpreh se vëllai i vogël e ka goditur disa herë, duke e vënë poshtë, kështu ai u detyrua të nxirrte armën dhe ta gjuante. Sipas dëshmisë, ai donte të vriste dhe veten, por e pa që vëllai ishte gjallë dhe nuk e bëri këtë veprim.

Top Channel