Një 47-vjeçar me precedent të mëparshëm penal në fushën e narkotikëve është arrestuar në Bulqizë.

Gjatë kontrollit në banesë iu gjetën 1.2 kg kanabis dhe disa kubikë ku kishte kultivuar fara kanabisi. Për A. S. materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Dibër, për veprat  penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Bulqizë

Vijon puna për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.   Arrestohet një 47-vjeçar me precedent të mëparshëm penal. Gjatë kontrollit në banesë iu gjet dhe iu sekuestrua 1.2 kg lëndë narkotike dhe disa kubikë ku kishte kultivuar fara cannabis sativa. Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike, shërbimet e Komisariatit të Policisë Bulqizë, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative se një shtetas mund të posedonte lëndë narkotike në banesën e tij, organizuan punën dhe ushtruan kontroll në banesën e shtetasit A. S. Gjatë kontrollit, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 1.2 kg lëndë narkotike të dyshuar cannabis sativa, si dhe disa kubikë ku ishin kultivuar fara cannabis sativa. Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Bulqizë arrestuan në flagrancë shtetasin A. S., 47 vjeç, banues në Bulqizë (person me precedent të mëparshëm penal në fushën e narkotikëve). Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Dibër, për veprat  penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Top Channel

Previous articleDo t’i marr kuksianët nga Londra me avion…”/ Rama publikon pamjet e reja nga aeroporti i Kukësit
Next article“Do të hapim qindra vende pune”, Kryemadhi prezanton programin për Bujqësinë: Do të investojmë rreth 200 milionë euro në vit te fermerët