SPAK ka kërkuar 10 vite burg për ish ministrin Lefter Koka dhe 4 vite burg për ish deputetin e PS Alqi Bllako, të përfshirë në skemën e inceneratorëve.

Nga gjykimi i shkurtuar, ish ministri të mjedisit Koka dënimi i ulet në 4.6 vite ndërsa Bllakos në 2.8 vite burg.

vijon…

Previous articleElbasan/ Tentoi të vriste fqinjin e tij, duke e goditur me automjet dhe me levë arrestohet 34 vjeçari
Next articleTjetër ngjarje e rëndë në Elbasan, 34-vjeçari tenton të vras komshiun me levë, arratiset drejt…