E ardhmja e Lionel Messit ka krijuar shumë diskutime gjatë muajve të fundit, me kontratën e tij me Paris Saint-Germain që skadon në fund të sezonit.

Argjentinasi është lidhur me një rikthim të bujshëm te Barcelona gjatë verës, dy vjet pasi problemet financiare të klubit e detyruan të largohej.

Zyrtarët e klubit kanë punuar për të bërë të mundur një marrëveshje, pasi të njëjtat probleme vazhdojnë të prekin Blaugranët.

Messi tashmë nuk kishte gjasa të nënshkruante një rinovim në PSG, dhe tani duket se ai patjetër do të largohet nga Parc des Princes.

U raportua se ai humbi stërvitjen në fillim të kësaj jave për të udhëtuar në Arabinë Saudite, me udhëtimin që nuk u miratua nga zyrtarët e klubit në kampionët francezë.

Messi ka marrë një pezullim dy-javor nga PSG për incidentin dhe sipas gazetarit të L’Equipe, Loic Tanzi, Messi patjetër do të largohet nga klubi gjatë verës.

Ky lajm do të jetë një nxitje masive për Barcelonën, pasi ata përpiqen dëshprimisht të rikthejnë Messin për një periudhë të dytë këtë verë.

Megjithatë, ta bësh këtë nuk do të jetë aspak e thjeshtë, por të paktën tani ata kanë më pak konkurrencë për nënshkrimin e tij.

Previous articleMbushi tregun me dollarë të falsifikuar, pranga 37-vjeçarit në Tiranë
Next articleËshtë vënë në prangat e policisë së Shkodrës Lekë Vuksani