Presidenti, Ilir Meta, paralajmëroi edhe njëherë mazhorancën se nuk do të lejojë prekjen  e asnjë vote të qytetarëve në zgjedhjet e 25 prillit.

Mesazh direkt ai i adresoi Damian Gjiknurit i ka kapur në përgjimet e dosjes “184” për zgjedhjet në Dibër.

Meta: Dy janë çështjet më të rëndësishme, pandemia dhe ekonomia. E dini si po shkon biznesi. Janë dhe zgjedhjet dhe standardet e zgjedhjeve. Nëse janë të shqetësuar nga mesazhet e presidentit, le të shqetësohen dhe të tmerrohen të gjithë ata që mendojnë se do të bëjnë tërmet si në Dibër apo Shijak. Qofshin qeveritarë, qofshin punonjës policie, qofshin banditë, gjithçka qofshin. Shqipëria ka një pengesë të pakapërcyeshme për të çelur negociatat, e para, e dyta dhe e treta janë zgjedhjet e lira dhe të ndershme se ato të para katër viteve kanë qenë të manipuluara dhe e di gjitë bota, u vu kusht hetimi i tyre. Dosjet u bënë ping-ping se ishin ministra të tillë që i thonë presidentit fshehurazi. Pse ka frikë presidenti nga Damiani, po nga kush tjetër që të shkojë fshehurazi në Vlorë?

Ora news

Previous articleVrau me dy plumba gruan për xhelozi, efektivi i Gardës merret i pandehur
Next articleZhveshje e puthje në takimin e Sarës me Atdheun, Antonela: Si film pornografik