Reshjet e debores ndonese me intensitet te ulet kane nisur te bien edhe ne qytetin e Elbasanit. Shoqeruar me reshje shiu dhe ere ende debora nuk ka ngjitur, ndersa temperaturat jashte jane te uleta.

Per shkak te motit levizjen ne qytet jane minimale, ndersa qytetaret kete fenomen te rralle per nje qytet si Elbasani jane duke e shijuar nga ballkonet e tyre.

Ne zonat perreth qytetit , kryesisht ne periferi reshjet e debores jane me intensive.

Gjithesesi deri tani emergjencat civile bejne me dije se rruget nacionale jane te hapura, por nese debora do te vijoje gjate gjithe dites priten probleme. Per kete arsye firmat kontraktuese jane lajmeruar te jene ne terren per cdo situate te jashtezakonshme.Problem mbeten zonat e thella malore te qarkut ky fenomeni i debores eshte i shpeshte.

Egnatia news

Previous articlePërmbytjet në Dajç e Bërdicë/ Mijëra hektarë tokë nën ujë, bllokohet qarkullimi i automjeteve në këto akse
Next articleSot 4 ndeshje të superiores/ Kukësi-Tirana sfida kryesore