Një 20-vjeçar ka rënë në pranga në Fier, pasi përndoqi për dy muaj një të mitur.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të  Stacionit të Policisë Patos arrestuan në flagrancë shtetasin F. Sh., 20 vjeç, banues në Fier pasi dyshohet se ka përndjekur për një periudhë 2 mujore, një shtetase 17 vjecare.

“Vihet në pranga 1 shtetas, procedohet në gjendje të lirë 1 tjetër, dhe po punohet për kapjen e një shtetasi të shpallur në kërkim policor, për vepra penale të ndryshme.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve të DVP Fier, referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin K. M., 22 vjeç, banues në Fier, pasi nga kontrolli i ushtruar nga shërbimet e Policisë, iu gjet dhe sekuestrua, një sasi e vogël lënde e dyshuar narkotike, cannabis sattiva.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të  Stacionit të Policisë Patos arrestuan në flagrancë shtetasin F. Sh., 20 vjeç, banues në Fier pasi dyshohet se ka përndjekur për një periudhë 2 mujore, një shtetase 17 vjecare.

Po këta specialistë shpallën në kërkim policor shtetasin E. T., 46 vjeç, banues në Patos, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, e cila u pajis me urdhër mbrojtjeje”, sipas njoftimit të plotë të policisë

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.