Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Gjadër të Lezhës.

është plagosur 24-vjeçari Dorjan Gjini nga fshati Balldre i Lezhës.

I plagosuri është dërguar me urgjencë në spital, pasi ka marrë plagë në këmbë.Autori eshte larguar menjehere, ndersa po behen kontrolle ne banesen e autorit si dhe pritet marrja ne pyetje e te plagosurit per te mesuar me shume per ngjarjen. Autori dhe i plagosuri kane qene duke qendruar ne nje bar te vogel ne fshatin Gjader dhe jane konfliktuar fillimisht me fjale dhe me pas Gabriel Marku ka nxjerre nje arme zjarri tip pistolete duke e qelluar ne kembe