Një aksident automobilistik ka ndodhur pak me pare ne Prrenjas ku dy automjete janë përfshirë në një aksident rrugor.

Si pasojë e përplasjes kanë mbetur të plagosur 3 shtetase banuese në Maqedoninë e Veriut.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes ku paraprakisht dyshohet se shkak i aksidentit është bërë një parakalim i gabuar./Egnatia news