Politikanë dhe artistë reaguan dje në rrjetet e tyre sociale për ndarjen nga jeta të shkrimtarit të madh Ismail Kadare. 

Poeti i mirënjohur ndërroi jetë në moshën 88-vjeçare në QSUT pasi pësoi arrest kardiak.

Një reagim i modeles së njohur në InstaStory mori një pjesë të vëmendjes së publikut, pasi ka postuar poezinë e Dritëro Agollit “Mjegulli i Dashurisë” me mbishkrimin “RIP Dritëro Agolli”.

Megi Luka ngatërroi gjeniun e letrave Ismail Kadare me shkrimtarin Dritëro Agolli, i cili ka ndërruar jetë në 2017-ën. Modelja ka fshirë postimin pak minuta më vonë dhe nuk ka postuar asgjë që nga ai moment.

“RIP Agolli”/ Modelja shqiptare bën gafën e madhe në

Bukuroshja është kurorëzuar si “Miss Universe Albania” në vitin 2015, ndërsa cilësohet si një nga modelet më të bukura shqiptare.

FOTO GALERI

1/10