Ardhmëria e të gjithëve është ne BE- kështu u shpreh kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazovic, në Tiranë.

Ndërsa u prit në kryeministri nga homologu shqiptar Edi Rama, Abazovic foli shkurtimisht për mediat ndërsa e konsideroin mbajtjen e Samitit të Procesit të Berlinit, një shenjë shumë të mirë.

“Kjo është shenjë shumë e mirë, kryeministri Rama ka afruar gjithë europën në TIranë, edhe në ballkanin perëndimor, është një shenjë shumë e mire”- u shpreh ai.

Previous articleBuzëqeshje dhe shtrëngim duarsh, Rama mirëpret Albin Kurtin në Samit
Next article“Të ndihmojmë për uljen e tensioneve”, kryeministri i Holandës në Tiranë: Mund të flas me Kurtin dhe Brnabiç