Rihanna ka nxitur thashethemet se ajo është martuar fshehurazi me ASAP Rocky me postimet e saj të fundit në rrjetet sociale.

Këngëtarja e “Diamonds”, 35 vjeçe, ndau në Instagram fotot e saj duke pozuar me reperin 34-vjeçar dhe babanë e fëmijëve të saj në Met Gala 2023.

“Për në ahengun martesor dhe ja ku vjen nusja”, shkroi këngëtarja.

Në ngjarjen e modës, RiRi ndezi fillimisht thashethemet për martesë pasi mori vëmendje në shfaqje me një fustan ekstravagant të frymëzuar nga dasmat.

Reperi i cili kishte veshur xhaketë të kombinuar me xhinse dhe me një fund mbi to – u pa duke mbajtur dorën e saj në çdo fotografi.
Rihanna dhe Rocky filluan të takoheshin në vitin 2020 pas shumë vitesh miqësie dhe bashkëpunimi muzikor.

Dy vjet më vonë, ata mirëpritën fëmijën e tyre të parë – i cili do të mbushë një vjeç më vonë këtë muaj.

Në fillim të këtij viti, ylli njoftoi shtatzëninë e saj të dytë duke treguar barkun e rrumbullakosur gjatë shfaqjes së saj të pjesës së parë të Super Bowl.