Milan ka mposhtur 2-0 Lazion në javën e 34 të Serie A duke u ngjitur përkohësisht në vendin e 4 në pritje të sfidës Roma-Inter.

Por një lajm i keq trinditi tifozët pasi Leao u dëmtua duke braktisur ndeshjen në minutën e 11′.

Sa i përket golave, kuqezinjtë e mbyllën ndeshjen që pjesë të parë me golat e Bennacer 17′, dhe Hernandez 29′.Ndërkohë, në ndeshjen e radhës kuqezinjtë luajnë në transfertë përballë Spezia