Cristiano Ronaldo po vazhdon të thyejë rekorde si në fushën e blertë ashtu edhe jashtë saj.

Ylli i Juventusit është bërë personi i parë që arrin mbi 500 milionë ndjekës në rrjetet sociale, shkruan Gazeta Express.

Mbi 261 milionë ndjekës në Instagram, 148 milionë në Facebook dhe 91 milionë në Twitter e bëjnë sulmuesin portugez “mbretin” e rrjeteve sociale.

expres