Nga Altin Joka

Nje shoqeri arrin progres ose nepermjet kultures dhe dijes ose nepermjet shthurjes…

Ka kohe qe diskutohet legalizimi prostitucionit ne shqiperi..por ne fakt ai ka shume vite qe eshte legalizuar dhe ka zene rrenje ne mentalitetin e nje populli qe hesht dhe duartroket…

Prostitucioni eshte legalizuar ne institucione,ministri,bashki e kudo ..mjaft te shikosh se si fitohet nje vend pune nga shume femra..ku shefe kabineti,drejtoresha,specialiste dhe sekretare nga 22 deri 35 vjec zgjidhen per performancen e trupit te tyre,sepse duhet ti sherbejne atyre qe i perzgjedhin dhe te perfitojne privilegje..

Prostitucioni eshte ligjeruar ne bisnese ku bisnesmenet perzgjedhin dhe gjuajne me kujdes femra te kuruara,elegante duke i joshur me dhurata,makina e para..dhe duke mos u ngopur me numrin e dashnoreve..

Femra pa punuar asnje dite me makina te fundit,me veshje firmato,me apartamente te paguara nga trupi tyre,me pushime perallash ne reklama instagrami duke qendruar salloneve dhe lokaleve ..duke i dhene nje mesazh cdo femre ne heshtje..”keshtu fitohet ,kjo eshte rruga qe duhet te ndjekesh qe te arrish lart e me lart”…

Prostitucioni eshte shtrire ne cdo qelize te shoqerise kur nje femre si intereson sa dashore ka nje i forte apo me lek,por i intereson te kene nje makine te tyren ,nje apartament,veshje e pushime te shtrenjta..

Kur me te fortet dhe llumi shoqerise kane nje varg te dashurash dhe ato luftojne e konkurojne kush i ze ata duke u hargalisur kafeneve e clubeve per tu dukur para tyre me qellimin e shitjes se trupit per nje jete komode..

Prostitucioni eshte legalizuar kur fillimisht shikohet sa femer sexi je dhe cmund te japesh per kete ne nje vend pune..

Prostitucioni eshte legalizuar qe nga moderatoret e televizioneve..nga kengetaret ne orgjite qe bejne me jurite..ne politike nga partite..ku aftesia nuk eshte kriter por trupi dhe mosha.

Kjo eshte nje perdalje e nje shoqerie qe ne heshtje i ka miratuar te gjitha keto si nje rruge e shkurter per perfitime duke nxjerre ne ankad femren

Sot me e rendesishme dhe vleresuese ne treg eshte sa duhet ti japesh formes se trupit dhe veshjes se zhveshur se ato qe ke ne koke dhe eksperience jane te zhvleresuara nga modernizmi dhe emancipimi …
Ku midis nje gruaje 45 vjec me super eksperience me stazhe te gjata dhe nje tjetre 25 vjec qe rri disa ore ne dite per makiazhe e kurim te trupit ,zgjidhet kjo e fundit..

Kjo kerkese per legalizim te prostitucionit eshte nje fasade,nje turp kur ai eshte ne cdo qelize te shoqerise,ne pallatet tona,ne kafenete,ne rruget e institucione ne bisnese..ne qendra masazhi..
Kemi krijuar nje precedente qe ska rendesi asgje tjeter para formes se trupit dhe si e jep ate…ky eshte burimi suksesit.

Cfare ndryshimi kerkoni apo kerkojme??Kur tabani i kesaj peshtirosje eshte shtrire kudo..deputete e njerez te medhenj te bisnesit me nga 6 apo 7 dashnore…dikush nje emer i njohur kishte 17…

Ende prisni te legalizohet prostitucioni??
Ju e keni ligjitimuar dhe flini me te,duke u zhgarravitur mbi moralet e semura..

Nje shoqeri ben progres nepermjet dy rrugeve..1.kultures e dijes…2.shthurjes kolektive..
Ne e kemi zgjedhur rrugen tone mesa duket e ndjehet..ndonese aroma e saj kuterbon per hundet e te ndershmeve e te afteve…qe i ka nxjerre me kohe jashte loje.