Presidenti Meta e cilëson akt të turpshëm dhe provokativ, shoqërimin e ish-deputetit demokrat Kastriot Islami nga polici, një ditë më parë, pasi u kap duke ecur pa maskë në kodrat e Liqenit Artificial.

Ndërsa shpreh solidaritet me të, Meta shton se gjithçka ishte hakmarrje politike dhe personale.

“Solidaritet të plotë me Profesor Kastriot Islamin dhe ndjesë për këtë akt të turpshëm dhe provokativ, që ndodhi ndaj tij për hakmarrje politike dhe personale”, shkruan ai.

Previous articleVaksinë tjetër ndaj Covid19/ AstraZeneca del në dhjetor
Next articlePranoi fitoren e Biden? Trump sqaron deklaratën e fundit: Nuk pranoj asgjë, ne do të fitojmë!