Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kajro të Egjiptit, ku nga shpërthimi i një kamioni që transportonte municione luftarake, humbën jetën 9 ushtarakë.

Mediat e huaja shkruajnë se ushtarakët ishin nisur për në qytetin e Ramazanit, ku planifikonin të kryenin stërvitje ushtarake.

Autoritetet egjiptiane janë duke punuar për zbardhjen e rrethanave.

Previous articlePartizani dhe Egnatia ndajnë pikët, “Demat” ndalen nga rrogozhinasit
Next articleFNSH dhe RENEA vijojnë kontrollet në Vlorë, një i shoqëruar